AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

AÖL Kayıt Yenileme işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınmaya hala devam ediyor. Eğitim öğretim süreçlerini Açık Lise sayesinde sürdüren on binlerce öğrencinin merak ettiği süreç, MEB AÖL kılavuzunun da yayımlanmasıyla oldukça ilgi çekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 3. dönem kılavuzu ile AÖL kayıt yenileme ücreti şeklindeki pek çok bilgi öğrenilebilmekte. Peki, 2019 yılının 3. dönem kayıt yenileme talebi nereden ve nasıl yapılması gerekiyor. İşte, MEB’in açıkladığı bilgiler eşliğinde Açık Lise 3. dönem kayıt işlemleri hakkında bilmeniz gerekenler.

Açık Lise vasıtasıyla eğitim öğretim hayatlarını sürdüren büyük bir öğrenci kitlesini ilgilendiren 3. dönem kayıt yenileme işlemleri hala devam ediyor. Hal böyle olunca, kayıt yenileme işlemleri hakkındaki bilgiler Google üzerinden en çok cevabı merak edilenler arasında öne çıkıyor. Üçüncü dönem Açık Lise kayıt yenileme için gerekli bilgileri yayımladığı kılavuzu ise MEB paylaştı.

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Açıköğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme süreci için uygulanan prosedür şu şekilde olmaktadır. İşte bilmeniz gereken her şey.

 • Kayıt Yenileme Tarihleri
  2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına ait 3. dönem AÖL kayıt yenileme talebi için 2-12 Mayıs tarihleri arasında işlem yapabilirsiniz. Mazerete bağlı kayıt yenileme işlemlerinin tarihi de 13-14 Mayıs olarak saptandı
 •  Kayıt Yenileme Başvuruları Nereden Yapılıyor?
  Kayıt yenileme başvuruları ise tüm il ve ilçelerde yer alan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinde olacak.

  Otomatik kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmek adına ilan edilen kayıt yenileme tarihleri dahilinde, her gün mesai bitiminden sonra Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi açık olacaktır. Sistemin açık olduğu saatlere kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerimizin için öğrencilik durumları sistem üzerinden “Aktif” olacak ve kayıt yenileme işlemi tamamlanacaktır.
 • Kayıt Yenileme İşlemlerini Kimler Yaptırabilir?
  Eğer Öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrenciler varsa, 5 Temmuz 2002 ve daha önceki doğumlular için kayıt yenileme işlemi yaptıracaktır. AÖL kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar III. Dönem sınavına katılamaz.Herhangi bir gecikmeden dolayı Anadolu Üniversitesi sorumluluk kabul etmemektedir.
Kategori
Etiket
PAYLAŞ

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus (0 )