Krisopraz Taşı Nedir? Özellikler Ve Faydaları Nelerdir?

Krisopraz Taşı Nedir? Özellikler Ve Faydaları Nelerdir?

Kişilere kutsal bütünün bir parçası olma hissini vermekte olan krisopra taşı, limon sarısı ve elma yeşili renklerinde bulunmaktadır. Eski insanlar tarafından gerçek aşı temsil ettiğine inanılmakta olan krisopra taşı, fiziksel açıdan bedene evrensel enerji vermektedir.

Krisopraz taşı, ruhsal açıdan derinlik içerisinde bulunulmasına yardımcı olması nedeni ile meditasyon yapanlar tarafından sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca krisopraz taşı, burçlar içerisinde en fazla balık, yay, ikizler, boğa ve yengeç burçlarına etkileri bulunmaktadır. Krisopraz taşının özellikle organlar üzerine temas eder şekilde kullanılması gerekmektedir.

Krisopraz taşı, sahip olduğu şık görüntüsü sayesinde kadınlar tarafından aksesuar olarak sıklıkla tercih edilmesinin yanı sıra sağlık ile manevi dünyaya olan olumlu etkileri nedeniyle de yaşamın şekillenmesinde önemli bir role sahiptir. Nikel taşta hoş desenler oluşturmakta olması nedeni ile krisopraz taşı genellikle çok güzel ve çok şık olmaktadır.

Krisopraz Taşının Özellikleri Nelerdir?

Fiziksel olarak güçlü bir toksin arındırıcısı olan krisopraz taşı, kolay bulunur olmasının yanı sıra elma yeşili ya da limon sarısı bir renge sahiptir. Benekli, opak, çoğunlukla küçük ve yuvarlanmış bir görünüme sahip olan krisopraz taşı, Rusya, Tanzanya, Birleşik Devletler, Polonya, Avustralya ve Brezilya’da çıkarılmaktadır.

Krisopraz Taşının Faydaları Nelerdir?

Krisopraz taşı, kutsal bütünün bir parçası olma hissini vermesinin yanı sıra derin medidatif durumları tetiklemektedir. Eski insanlar tarafından gerçeğe olan aşkı yücelttiğine inanılan krisopraz taşı, kişisel iç görü kazandırmasının yanı sıra umudu da yüceltmektedir.

Psikolojik açıdan sakinleştirici ve bencillikten uzaklaştırıı olan krisopraz taşı, yeni durumlar için açıklık sağlamaktadır. Ayrıca geçmişte sahip olunan bencilce güdülere bakılmasına ve bu tür duyguların kişisel gelişim üzerinde bulunan etkilerinin görülmesine yardımcı olan krisopraz taşı, sahip olunan ideallerin davranışlar ile uyumlu hale gelmesini de sağlamaktadır.

Yaratıcılığı tetikleyen krisopraz taşı, yetenekleri de ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca kişisel ilişkiler ile iş dünyasında sadakati teşvik etmekte olan krisopraz taşı, kalbe ve sakral çakralara enerji vermekte ve fiziksel bedene de evrensel enerji sağlamaktadır.

Krisopraz taşı, zihinsel anlamda akıcı konuşmak ile zihinsel becerileri uyarmakta ve öfke ile düşünülmeden konuşmayı önlemektedir. Kasvetli ve tekrarlayan görüntüleri kaldıran krisopraz taşı, özellikle de çocuklar da karabasan durumlarını engellemekte ve duygusal anlamda emniyet ve gücen hissi vermektedir.

Ayrıca krisopraz taşı, bağımlılık tedavilerinde bağımsızlığı destekleyerek, yükümlülükleri teşvik etmektedir. Fiziksel anlamda güçlü bir toksin arındırıcı olan krisopraz taşı, vücutta bulunan ağır metallerin atılmasına yardımcı olduğu gibi karaciğer fonksiyonlarını da uyarmaktadır.

Krisopraz Taşının Konumu

Krisopraz taşı, uygun yerlere takılmalı ya da yerleştirilmelidir. Ayrıca akut vakalarda iksir olarak kullanılması gereken krisopraz taşı, uzun süreler takılır ise devalar âlemi ile uyum sağlamaktadır. Krisopraz taşı, vücudun pek çok yeri için uyumlu bir taş olmasının yanı sıra kadınlar tarafından aksesuar olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Krisopraz Taşının Temizlenmesi

Krisopraz taşı, bedene temas edecek şekilde kullanılması gerekmekte ve belirli aralıklar ile bu doğal taşın temizlenmesi gerekmektedir. Krisopraz taşının belirli aralıklar ile temizlenmesi, taşa yüklenen negatiflikten kurtarmak ve ardından da taşın kendi işlevini daha sağlıklı bir biçimde iletebilmesi için gereklidir. Krisopraz taşını temizlemek için akan suyun altında beş dakika kadar tutarak, arındırmak ve temizlemek mümkündür. Krisopraz taşını temizlerken taşa zarar verebilecek temizlik yöntemlerinden uzak durmak gerekmekte ve taşı temizlemek için su altında yumuşak bir fırça yardımı ile temizlenmesi uygun olmaktadır. Ayrıca krizopral taşı, sert temizleyiciler ile kimyasal temizleyicilerden dolayı kolayca zarar görebilecek bir taş olması sebebi ile akan suyun altında temizlenmesi ya da güneş altında bekletilmesi daha uygun olabilecektir.

Krisopraz Taşı İle Uyumlu Olan Burçlar

Krisopraz taşı, burçlar ile bağlantılı olan taşlardan biridir ve uyumlu olduğu burçlar ise yengeç, ikizler ve boğa burçlarıdır. Bu burçlara sahip olan kişilerin krisopraz taşını bedenlerine temas edebilecek şekilde kullanmaları sayesinde taşın, ortak etkilerinden en üst düzeyde yararlanabilmelerini sağlayacaktır. Ayrıca yay burcuda krisopraz taşından olumlu etkilenmekte olan burçlardan biridir. Yay burcu, krisopraz taşının konsantrasyonu arttırıcı etkisini en iyi biçimde yansıttığı bir burç olmasının yanı sıra aşk ve iş yaşamlarında da dengeli davranabilmelerini sağlamaktadır.

Krisopraz Taşı Ve İyileştirme

Rahat bir uyku ile gevşeme için ideal olan krisopraz taşı, sakral çakra ile uyum sağmakta ve bu sayede üreme fonksiyonlarını geliştirir, cinsel yolla bulaşan hastalıkları korur ve enfeksiyon kaynaklı kısırlıkları gidermektedir. Krisopraz taşı, gut rahatsızlığına ve göz problemlerine iyi geldiği gibi zihinsel hastalıklara da iyi gelmektedir. Ayrıca kalp sorunlarını, guatrı ve deri rahatsızlıklarını tedavi eden krisopraz taşı, sindirim sistemini de yatıştırmakta ve hormonları dengelemektedir. Halsizliği gideren krisopraz taşı, bedene evrensel enerji vermekte ve C vitamini emilimini arttırmaktadır. Krisopraz taşının iksiri ise stres kaynaklı mide problemlerini yatıştırmakta ve duyguları açarak iç çocuğu iyileştirmesinin yanı sıra klostrofobi ile karabasanları azaltmaktadır. Krisopraz taşı, karaciğer ile doğrudan ilişkili bir taş olarak hayati fonksiyonların dengelenmesinde de oldukça etkilidir.

Gerçek Krisopraz Taşı Nasıl Anlaşılmaktadır?

Krisopraz taşı, başarı ve yeteneğin taşı olması nedeni ile kullanım amacı ne olursa olsun taşın gerçek olması oldukça önemlidir. Krisopraz taşının içeriğinde bulunan nikel elementinin vermiş olduğu yeşil rengi kendine has renk tonlarında olmasına dikkat edilmesi ise sahtesinden kolaylıkla ayırt edilmesine imkân sağlamaktadır. Krisopraz taşı, ısıya maruz kalması durumunda çabuk zarar görebilecek bir taştır ve bu nedenle taşın sahte olduğunu düşünenler ise taşı ısıya maruz bırakarak, boyanmış olan sahte taşın açığa çıkmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca krisopraz taşının sahte olup olmadığını anlamak için taşın kırılması ile iç ve dış renginin kıyaslanmasının yapılması ile anlaşılabilmektedir.

Krisopraz Taşı Nasıl Kullanılır?

Günümüzde mücevher yapımı ile dekoratif aksesuar olarak kullanılmakta olan krisopraz taşı, eski uygarlıklarda pek çok alanda kullanılmış ve yararlanılmıştır. Krizopraz taşının henüz işlem görmemiş olan hali ise meditasyon yapanlar tarafından tercih edilmektedir. Psikolojiye ve sağlığa olan yararlarından faydalanmak amacıyla krisopraz taşını, aksesuar olarak ve vücuda değecek şekilde kullanmak gerekmektedir. Ayrıca kariyer anlamında yükselişe geçmek adına tercih edilen krizopras taşı, ofislerde ya da iş yerlerinde bulundurulması ile hedeflenmekte olan amaçlara ulaşabilmeyi de kolaylaştırmaktadır.

Avustralya Krisopraz Taşı

Avustralya krisoprazı, bir kuvars türü olmasının yanı sıra bulunduğu grubun daha değerli taşlarından bir çeşit kalsedondur. Avustralya Krisoprazı, kişiyi kendisinin yüreğinde merkezlerken, ayrıca ilahi gerçeğin etrafında bulunan kavramları da daha derinlemesine anlamasına yardımcı olmaktadır. Avustralya krisoprazı, sevgi ile affetme duygularını teşvik etmeye yararken, ego temelli olumsuzluklardan kurtulmaya da yardımcı olmaktadır. Hoş yeşil şifalı kristallerden olan Avustralya krisoprazı, vücut hücrelerine şifa getirmeye yardımcı olmakta ve vücut hücrelerini derinden iyileşmeye hazırlamaktadır.

Elma Yeşili Krisopraz Taşı

Elma yeşili krisopraz taşı, merhameti, affedilmeyi ve affetmeyi teşvik etmekte ve neşe ile mutluluğu da teşvik etmektedir. Ağırlıklı olarak bir kalp çakra taşı olan elma yeşili krisopraz taşı, diğer doğal ve şifalı taşlar ile birleştirilmek açısından kullanışlı bir taş olması sayesinde kendi kendini iyileştirme konusunda ve profesyonel şifacılar için de yardımcıdır.

YORUMLAR

Wordpress (0)
error: Content is protected !!