Krizokol Taşı Nedir? Özellikler Ve Faydaları Nelerdir?

Krizokol Taşı Nedir? Özellikler Ve Faydaları Nelerdir?

Krizokol Taşı Nedir?

Eşsiz bir bakır cevheri tipinde oluşmuş olan mavi ve yeşil bir taş olan Krizokol taşına sahip olduğu rengi, oksijene uzun süre maruz kalan camgöbeği rengini alan bakır cevherinin oksidasyon sürecinden gelmektedir. Krizokol taşı, ayrıca yumuşak dokusunu ve renkli görünümünü sağlamakta olan çeşitli mineraller de içermektedir. Ayrıca krizokol taşının sertlik derecesi 2,5 olması nedeniyle oldukça yumuşak bir taştır.

Krizokol taşı, eşsiz olduğu kadar gizemli olarak da görülmektedir. Çünkü krizokol taşının mineral içeriği, yıllarca sorgulanmış olmasına karşın günümüzde dahi taşın sahip olduğu kimyasal içeriği tamamen bilinmemektedir. Ayrıca krizokol taşı, aynı görünen farklı parçaların tamamen farklı bileşimlere sahip olması durumu da ayrıca ilginç bulunmaktadır.

Krizokol Taşının Özellikleri

Krizokol taşının büyülü ve metafiziksel çalışmalarda kullanımı daha yaygındır. Çünkü krizokol taşı, antik dünyada büyük bir yere sahiptir. Krizokol taşına ismini, Antik Roma’da tarihçi olan Pliny vermiştir ama bu özel taş ile yapılabilecek her şeyden ziyade borik asidi tanımlaman maksadı ile kullanmıştır. Ayrıca krizokol taşının sahip olduğu parlak rengi ve ayırt edici görünümü sebebi ile deniz, su ve ilahi dişillerin güçlerini çağrıştırdığına inanılması sebebi ile gözde bir ilahi taş halini almıştır.

Krizokol taşı, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, İngiltere, İsrail ve bütün güneybatı Birleşik Devletler de dahil olmak üzere dünyanın her yerinde bulunmaktadır. Krizokol taşının, rengi göz önünde alındığında taşın, su elementi ile ilişkilendirilmesi ise şaşırtıcı bir durum değildir. Bu sebeple de su ile ilgili çalışmalarda krizokol taşının kullanılması mükemmel olduğu kadar güçlü bir taştır.

Krizokol taşı, hem spesifik düzeyde hem de evrensel düzeyde bir uyum taşıdır ve bu özelliği sayesinde ise bir kişiyi arındırmak amacıyla kullanılabileceği gibi bir kişinin olumsuzluğunu gidermek için de kullanılmaktadır. Krizokol taşının, oldukça yumuşak bir taş olması sayesinde enerjisi de yumuşak uyumlu bir biçimde çalışmaktadır. Krizokol taşıi bünyesinde donmuş su bulundurmaktadır ve bu taşı ilginç kılmakta olan en önemli özelliklerinden biridir.

Krizokol Taşının Kullanımı

Güzel ve kullanışlı bir taş olan krizokol taşını hayatınıza sokmadan evvel hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Krizokol taşı her ne kadar eski antik dönemde son derece yaygın kullanılan bir taş olsa da modern çağda yeni kullanılmaya başlanmış olması nedeni ile taşın sahip olduğu güç ve karakteristik yapısı henüz bilinmemektedir. Bu nedenle de krizokol taşı kullanılmaya başlandığında duygu ve deneyimlerinize dikkat etmeli ve yaşadığınız deneyimleri bir kenara not etmelisiniz. Bu sayede ise krizokol taşının sahip olduğu gücün daha belirgin bir biçimde farkına varabilirsiniz.

Krizokol Taşının Faydaları

 • Değerli taşlar, insan vücuduna ve insan sağlığına pek çok fayda sağlamaktadır. Krizokol taşının faydaları ise,
 • Krizokol taşı, enerji verici bir taştır ve vücuda temas etmesi halinde kişinin negatif enerjisi ile üzerinde bulunan yorgunluğu kısa sürede almaktadır. Ayrıca daha enerjik hissetmek isteyenlerin de en çok tercih ettiği taş türü krizokol taşıdır.
 • Krizokol taşı, zihinsel problemlerin yok edilmesi ile ruhsal açıdan kişinin kendisini daha iyi hissetmesinde de önemli bir role sahiptir.
 • İletişim sorunu yaşamakta olan ya da kendisini ifade etmek konusunda eksikliği olduğunu düşünen kişilerin de en büyük yardımcısı krizokol taşıdır.
 • Krizokol taşının, tıpkı Ametist taşında da olduğu gibi sindirim sisteminin düzenlenmesinde görev aldığı düşünülmektedir.
 • Krizokol taşı, duygularınızı ifade etmenize yardımcı olmak için son derece yararlı bir taştır ve yaşanılan olumsuz duygulara bakmaya ve önce onların geçerliliğini kabul etmeye ardından ise gitmelerine izin verilmeye yardımcı olmaktadır.
 • Evrende var olan güçleri görme yeteneği, herkesi yararlanabileceği bir şeydir. Bu durum uzun vadede yaşam adına daha fazla mutluluk ile takdire yol açmaktadır. Krizokol taşı, kadınlar ya da evrenin kadınsı enerjileri ile daha fazla temas kurmaya çalışanlar açısından son derece yararlı bir taştır.
 • Krizokol taşı, kendisini bazı enerjilerden yoksun hissedenler tarafından kozmik enerjiyi dengelemek adına kullanılabilmektedir. Ayrıca, kadınsı ve eril enerjiler arasında daha iyi bir denge kurmak isteyenler tarafından da krizokol taşı kullanılmaktadır.
 • Krizokol taşı, zeka gelişiminde de önemli bir role sahiptir ve kişinin motivasyonunu da arttırmaktadır. Krizokol taşı, güne daha enerjik başlamak isteyen ve olumlu düşünceler ile yoluna devam etmek isteyenlerin, gün içerisinde yanından ayırmaması gereken bir taştır.
 • Kişinin daha zinde bir vücuda sahip olması ve eklem ağrılarının giderilmesinde de krizokol taşı, oldukça etkilidir.
 • Krizokol taşı, ruhsal ve duygusal anlamda kendisini geliştirmek isteyenler için ideal bir olmasının yanı sıra bu konuda çok çeşitli yetkilere de sahiptir. Ayrıca çeşitli açılardan kendini geliştirmenin durumunu da içine barındırmaktadır.
 • Ametist taşı kadar olmasa da krizokol taşı da genellikle dünya hakkında bir merak duygusunun geliştirilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Krizokol taşı, son derece pozitif bir mineraldir ve sıkıntı ile diğer negatif enerjinin duygularını serbest bırakmak amacı ile kullanılabilmektedir. Bazı anti negatiflik taşları, negatif enerjileri bir mıknatıs gibi çekmektedir ama krizokol taşı, ışığın karanlık kısımlarına ışık tutmakta olan bir fener gibidir.
 • Krizokol taşı, endişeyi, korkuyu ve suçluluğu hafifletmeye yardımcı olabildiği gibi umut getimeye de yardımcı olmaktadır.
 • Krizokol taşı, odaklandığınız ya da anladığınız daha yüksek güçlere karşı daha güçlü neşe ve daha güçlü şükran duyguları geliştirilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Krizokol taşı, yüksek bilgi ya da ruhsal uyanış içerisine olmayı sağlayan bir taş olması nedeni ile evrenin güçlerine uyanmak adına izin verecektir.
 • Krizokol taşı, akciğer hastalarının en çok kullandığı taşlardan biridir ve akciğer rahatsızlıklarının tedavisi konusunda önemli bir yere sahiptir. Ayrıca krizokol taşı sayesinde nefes kontrolünü daha kusursuz bir biçimde gerçekleştirmek mümkündür.
 • Duygusal gerçekliğin derinliklerinin çekilmesine ve yüzeyde neyin gizli olduğunun bulunmasına krizokol taşı yardımcı olmaktadır. Bu durum her ne kadar korkutucu olarak görülse de krizokol taşı kişiye, bunu yapabilmek için gereken pozitif güçlü enerjiyi vermektedir.
 • Krizokol taşı, panik atak hastalığı bulunan kişilerin, daha rahat hareket edebilmesi ile endişelerin de uzaklaşabilmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

Krizokol Taşı Ne İçin Kullanılır?

Krizokol taşı, dünyanın ruhsal güçleri ile iletişim kurmak amacıyla kullanılmaktadır. Krizokol taşı, her türlü dikkat, meditasyon ya da sihir anlamına gelmekte ve aynı zamanda okyanusun gücüne tam anlamı ile uyan sihir anlamına gelmektedir. Krizkol taşı, Orta Çağ’da manastırları süslemek için kullanılmaktaydı. Bu nedenden dolayı ise iç gözlem ve sessiz tefekkür nitelikleri ile de ilişki içerisindedir. Ruhsallığı geliştirmenin mükemmel yolu, her şeyden önce kendinize bakmadan neyin iyileştirilmesi gerektiğini bilmektir. Bu anlamda krizokol taşı, duygusal stresi azaltmak için de iyi bir taştır. Krizokol taşı, gerçek durumuz değişmese de daha mutlu, daha rahat ve daha güvenli hissetmenize sebep olabilmektedir. Bu durum ise panik yapmadan durumun üstesinde gelebilmek adına daha iyi bir donanıma sahip olabilmenizi sağlamaktadır.

Paylaş

YORUMLAR

Wordpress (0)
error: Content is protected !!